niedziela, 12 marca 2017

Ślady

Źródło: Biblical Creation / Facebook

Taką oto ciekawostkę wyświetliła mi dzisiaj jedna z biblijno - kreacjonistycznych stron na Facebooku. Są ludzie, którzy od wielu lat z ogromnym zapałem i poświęceniem wędrują po opisanych na kartach Biblii ziemach, próbując znajdować ślady biblijnych wydarzeń i zlokalizować opisane przez Bożych Ludzi miejsca. Przez sceptyków traktowani są w najlepszym wypadku jak "nieszkodliwi wariaci". Trochę dziwi mnie fakt, że nawet wielu chrześcijan nie dostrzega sensu takich działań, i nie interesuje się, a nawet krytykuje ich wyniki. A przecież jeśli wierzymy, że Słowo Boże mówi prawdę o dziejach ludzkości w ogóle i dziejach Izraela w szczególności, to przecież jasne jest, że po zdarzeniach tych musiały pozostać ślady i że warto ich szukać, jako kolejnych świadectw potwierdzających wiarygodność Słowa Bożego.

O archeologach pracujących na Bliskim Wschodzie mówi się, że w jednym ich ręku jest szpadel a w drugim Biblia. Właściwie biblistyka powinna być wręcz obowiązkowym przedmiotem dla studentów archeologii, którzy wybierają specjalizację śródziemnomorską i orientalną. Biblia bowiem właśnie jest jednym z głównych, najważniejszych świadectw historycznych dla tego regionu. Jej wiarygodność w tym zakresie jest poświadczona setkami a nawet tysiącami odkryć naukowych. Z biegiem czasu potwierdzane są miejsca, zdarzenia i postacie. Tych odkryć jest już tak wiele, że głupotą jest przekonanie, że nie warto szukać miejsc i śladów związanych ze zdarzeniami biblijnymi, czy też myślenie o nich w kategoriach "mitu" tylko z powodu ich niezwykłości czy dotychczasowego braku potwierdzających je odkryć.

Nasz świat jest w gruncie rzeczy pełen świadectw o Bogu, jego realnym istnieniu, i prawdziwości absolutnie każdego słowa zapisanego w Biblii. Tyle, że miejsca uległy przez tysiące lat zapomnieniu, w cuda przestaliśmy wierzyć zaślepieni (tak właśnie!) "rozumem" i "nauką". Myślę, że Bogu miłe jest, gdy poszukujemy biblijnych śladów, kierując się wiarą i miłością do Niego i Jego Słowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz