sobota, 14 marca 2015

Prawdziwe bogactwo i prawdziwa wielkość

"Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość" (1. List do Koryntian 13, 13)
Ciekawe, kiedy wreszcie zrozumiemy - jako ludzie - że człowiek wcale nie jest wart tyle, ile ma w portfelu, lub na koncie, ile warte są jego firmy, akcje i posiadłości, ale jest wart naprawdę tyle, ile ma w swoim sercu, ile jest w nim miłości. Kiedy zrozumiemy, że miarą wielkości nie jest posiadanie - ani też wysokie wykształcenie czy stanowisko - ale umiejętność miłowania? Mówi się, że najbogatszym człowiekiem świata jest Bill Gates, a najpotężniejszym Barack Obama. Ale poznałem w swoim życiu ludzi znacznie bogatszych od Gatesa i nieporównywalnie potężniejszych od Obamy. Zwykle noszą oni stare buty i bardzo proste okrycia; wolą słuchać, niż mówić; idą tam, gdzie największa bieda i największe potrzeby; mając niewiele, oddają wszystko, co mają; jadają z żebrakami chleb i wodnistą zupę... Bill Gates może mieć swoje miliardy, a bogactwa, jakim jest miłość nie da się przeliczyć. Barack Obama może zarządzać potęgą militarną - ale nic nie jest potężniejsze od miłości.

Nie rozumiem filozofii życia opartej na "chcę mieć", bo największym bogactwem, jakie możemy osiągnąć jest miłość i nasza filozofia życia powinna opierać się na "chcę kochać". Miłość jest najcenniejszym skarbem, jaki możemy otrzymać i miłość jest najcenniejszym darem, jaki możemy dawać. Ten, kto ma miłość, jest bogaczem, choćby nie miał i grosza przy duszy. I odwrotnie: miliarder może okazać się zupełnym bankrutem, gdy w jego sercu nie ma prawdziwej miłości. "Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie je mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje podkopują i kradną; ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie podkopują i nie kradną. Albowiem gdzie jest skarb twój - tam będzie i serce twoje" (Ewangelia Mateusza 6, 19 - 21) Nie można gromadzić sobie skarbów w niebie inaczej, jak tylko rozdając hojnie miłość wokół siebie! W dodatku miłość jest tak niezwykłym bogactwem, że rozdawane nie kurczy się, ale wciąż się pomnaża. Im więcej go rozdajesz wokół, tym więcej go masz! Bo źródło miłości jest niewyczerpane i obfite - to BÓG!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz