sobota, 9 lutego 2013

Oj, będzie się działo!

Dwóch panów...
Z dwóch brzegów Oceanu...
Jeden czarny, drugi biały...
Dwa odmienne style muzyki...

Ta sama radość...
Ta sama miłość do Boga...
Ta sama Ewangelia w pieśniach...

Jeden to Graham Kendrick
Drugi - Israel Houghton
Obu ich cenię tak samo...
Bardzo się ucieszyłem, gdy 31 grudnia oficjalnie ogłoszono, że Graham Kendrick (Wielka Brytania) przyjeżdża do Polski, by zagrać 18 maja w Warszawie podczas "Marszu dla Jezusa". Jest on jednym z tych ludzi, którzy pod natchnieniem pochodzącym od Boga tworzyli nowe brzmienia uwielbienia - współczesną muzykę chrześcijańską. Był jednym z tych, którzy zmienili brzmienie uwielbienia w naszych zborach i w katolickich parafiach. W wielu miejscach można też usłyuszeć jego najbardziej znane pieśni, jak "The Servant King", czy "Shine, Jesus, Shine" - śpiewamy je także u nas w Polsce, w polskich wresjach, a teraz (mam taką nadzieję), zabrzmią dla nas w oryginalnym wykonaniu.


Israel Houghton jest liderem uwielbienia w największym amerykańskim Kościele - "Lakewood Church" w Houston (Teksas), którego pastorem jest Joel Osteen. Jest znanym na świecie muzykiem wykonującym muzykę gospel (z domieszką rocka i jazzu). Koncertuje z własnym zespołem "New Breed". Zalicza się do najznakomitszych wykonawców wspólczesnej muzyki gospel. Cieszy się wielką popularnością także u nas w Polsce. Do najbardziej lubianych jego kompozycji zalicza się: "Alpha & Omega" (dla mnie osobiście jest to jedna z najpiękniejszych piesni chrześcijańskich, jakie kiedykolwiek zostały napisane) i "Lord, You are good". Dziś otrzymałęm informację, że Israel wystąpi dla nas 30 maja w Mysłowicach, podczas koncertu "Bądź jak Jezus"

 

Głęboko wierzę, że oba te koncerty będą wielkimi i pełnymi namaszczenia NABOŻEŃSTWAMI (bo tym w gruncie rzeczy jest każdy dobry koncert muzyki chrześcijańskiej) i że dla bardzo wielu ludzi w naszym kraju będzie to wielkie błogosławieństwo. Moją modlitwą jest, by poprzez posługę tych wspaniałych muzyków Bóg dotknął się serc wielu ludzi w naszym kraju. Co ważne - na oba te koncerty wstęp będzie BEZPŁATNY!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz